Perfexim: nowy system sterowania ogrzewaniem

Czytaj więcej...W ofercie Perfexim pojawił się właśnie nowy system sterowania ogrzewaniem podłogowym lub grzejnikowym Perfekt System.

Multilux 4 - zestaw termostatyczny Heimeier

Czytaj więcej...Coraz częściej producenci grzejników stają przed wyzwaniem opracowania technologii produkcji grzejników ekskluzywnych, które poza oczywistą funkcją techniczną odgrywają istotną rolę w estetyce pomieszczeń, w których są zamontowane.

Nie bez znaczenia jest również wygląd i design armatury grzejnikowej. Nie należy jednak zapominać o tym, że jest to mimo wszystko element techniczny i do prawidłowego jego działania niezbędne jest właściwe zainstalowanie zestawu termostatycznego. Najdrobniejsze detale przy montażu grzejnika dekoracyjnego, armatury grzejnikowej oraz systemu podłączeń decydują o tym, czy system ogrzewania będzie pracował z wymaganą wydajnością, a przy tym będzie uzupełnieniem estetycznym pomieszczenia.

Dlatego Heimeier wprowadził na rynek innowacyjne rozwiązanie w postaci zestawu termostatycznego Multilux 4, który pozwala maksymalnie uprościć montaż grzejnika łazienkowego lub dekoracyjnego wraz z systemem niezbędnych podłączeń. Zestaw termostatyczny Multilux 4 jest dedykowany do grzejników z podłączeniem o rozstawie w osiach równym 50 mm, najczęściej jest to podłączenie centralne.

Unikalne cechy:

  • 1 produkt zamiast 4 ? uniwersalny zestaw do podłączenia zarówno w wersji kątowej lub prostej z gwintem R1/2 lub G3/4,
  • eliminuje błędy związane z pomyleniem zasilania i powrotu,
  • możliwy montaż głowicy termostatycznej zarówno z lewej, jak i prawej strony,
  • elegancka obudowa zaworu dla podkreślenia wyjątkowego stylu zestawu termostatycznego,
  • możliwość wykonania nastawy wstępnej oraz indywidualnego odcięcia grzejnika,
  • kompensacja rozstawu osiowego za pomocą specjalnych nakrętek i giętkiego systemu uszczelek,
  • atrakcyjna cena.

Unikalne cechy zestawu termostatycznego Multilux 4 gwarantują nieograniczone możliwości jego zastosowania w przypadku montażu grzejników łazienkowych lub dekoracyjnych z centralnym podłączeniem. Montaż staje się maksymalnie uproszczony dla instalatora, a użytkownik może cieszyć się niepowtarzalnym stylem swojego grzejnika.

Czytaj więcej... Czytaj więcej...

Najnowsza generacja kotłów ecoTEC plus

Czytaj więcej...Najnowsza generacja kotłów ecoTEC plus firmy Vaillant charakteryzuje się wieloma ciekawymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, wpływającymi na nowy wymiar efektywności. ecoTEC plus to również nowy design, który wraz z wysoką jakością produktu został uhonorowany prestiżową nagrodą IF design award.

Pionowe dekoracje, które ocieplają wnętrze

Czytaj więcej...

Oferując grzejniki Kos V, Faro V , Tinos, Paros oraz Vertical, producent przekonuje, że grzejniki pionowe stanowią rozwiązanie pozwalające uzyskać idealny komfort cieplny także w pomieszczeniach, w których trudno znaleźć miejsce na tradycyjny grzejnik poziomy.

Nowa Alpha2 od Grundfos

Czytaj więcej...Z początkiem 2013 r. Grundfos wprowadził na rynek nowy typoszereg bezdławnicowych pomp obiegowych Alpha2, która pod wieloma względami stanowi kontynuację rozwiązań konstrukcyjnych swej poprzedniczki. Szczególnym wyróżnikiem pomp Alpha2 na rynku jest ich wysoka sprawność energetyczna EEI, która dla pompy Alpha2 25-40 wynosi zaledwie 0.15.