Artykuły

10 lat marki QIK

b_100_100_16777215_00_http___hurtownieinstalacyjne.pl_images_qik_qik_dz.jpgMarka QIK w 2013 r. obchodzi jubileusz 10-lecia obecności na rynku! W tym czasie towary QIK zdobyły zaufanie tysięcy instalatorów, którzy docenili ich wysoką jakość i niezawodność. Przyjrzyjmy się zatem ofercie tej marki i przekonajmy się co świadczy o jej wyjątkowej pozycji na rynku systemów instalacyjnych.

 

System instalacyjny QIK to ściśle powiązany asortyment najwyższej jakości, który przeznaczony jest do instalacji centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Stanowi go cała gama produktów, poczynając od rury wielowarstwowej, poprzez kształtki, rozdzielacze, materiały montażowe, armaturę wodną grzewczą aż po narzędzia.

Produkcja tych towarów odbywa się wyłącznie w krajach Unii Europejskiej, w starannie wyselekcjonowanych przez Instal-Konsorcjum zakładach produkcyjnych. Głównymi odbiorcami produktów marki QIK są firmy instalacyjne oraz profesjonalni instalatorzy, dla których Instal-Konsorcjum organizuje częste szkolenia produktowe i wyjazdy do zakładów produkcyjnych oraz oferuje świadczenia wspierające ich działalność. Najważniejszym spośród tych świadczeń jest ubezpieczenie, które zabezpiecza wykonawcę instalacji przed nieprzewidzianymi awariami wywołanymi skutkami zewnętrznymi.

Dystrybucja systemów instalacyjnych QIK prowadzona jest poprzez hurtownie Instal-Konsorcjum, które posiadają ponad 110 punktów handlowych na terenie całego kraju. Ten kanał dystrybucji zapewnia szeroką dostępność z jednej, a profesjonalną obsługę z drugiej strony. Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz dbałości o naszego klienta produktów marki QIK nie można zakupić w Internecie oraz w sieciach handlowych.

Właścicielem marki QIK jest firma Instal-Konsorcjum. Firma ta od 2002 r. jest laureatem nagród Gazele Biznesu, przyznawanych przez dziennik Puls Biznesu, a w roku 2008 firma otrzymała Geparda Biznesu. W 2010 r. marka QIK została nagrodzona Złotym Medalem Podkarpackiego Rynku Budowlanego. O marce QIK pisały także inne media branżowe, takie jak ?Magazyn Instalatora?, kwartalnik ?Instalacje? czy portal Ogrzewnictwo.pl.