ESBE: sterownik serii CRC110

Czytaj więcej...Produkt ESBE serii CRC110 to połączenie siłownika i regulatora pogodowego, którego instalacja jest szybka i prosta. Regulacji dokonywać można za pomocą łatwego w użyciu joysticka oraz wyświetlacza zamontowanego na obudowie zewnętrznej. CRC110 jest przeznaczony do montażu na zaworach mieszających w rozmiarze do DN 50, a w szczególności do zaworów ESBE serii VRG oraz VRB.

Panda: dwukolorowa głowica Danfoss

Czytaj więcej...Panda to gwarancja wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej, konkurencyjnej cenie. Wprowadzony termostat to energooszczędne rozwiązanie, utrzymujące właściwą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach w budynku.

Prawidłowo działający zawór termostatyczny powoduje czasowe włączanie i wyłączanie grzejnika. Po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu, zawór termostatyczny zostaje przymknięty, tym samym odcinając dopływ ciepłej wody do grzejnika. Gdy jednak temperatura spada, zawór ponownie się otwiera i grzejnik zaczyna pracować. Gwarantuje to oszczędność energii cieplnej m.in. dzięki wykorzystaniu darmowych źródeł ciepła, takich jak promieniowanie słoneczne.

Przeznaczenie i montaż

Głowica termostatyczna Panda jest zaprojektowana do zaworów i wkładek z połączeniem M30x1,5. Może być montowana bezpośrednio do grzejników dolnozasilanych, m.in. Purmo, Radson, Stelrad, Kermi, Korado. Podczas montażu głowica powinna być ustawiona w pozycji ?5?. Nakrętkę należy dokręcić kluczem płaskim M32.

Comap: Od źródła do odbiornika ciepła

Czytaj więcej...COMAP jako globalny producent dostarcza rozwiązania dla każdego typu połączenia i systemu sterowania pomiędzy źródłem a odbiornikiem ciepła.

Tym razem pragniemy zwrócić Państwa uwagę na systemy instalacyjne oparte na złączkach zaprasowywanych. Comap posiada w swojej ofercie rozwiązania do wykonywania tego typu połączeń dla instalacji wykonanych z rur wielowarstwowych, PEX, a także dla instalacji wykonanych z rur miedzianych. SKINPress to kompleksowe rozwiązanie zawierające złączki zaprasowywane SKINPress (mosiądz cynowany), SKINPress Light (PPSU) oraz rury wielowarstwowe i PEX:

Rury wielowarstwowe MultiSKIN4 (PEXc/Al/ PEXc) ? oferowane średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32 mm w zwojach oraz 40, 50 i 63 mm w sztangach,

Rury wielowarstwowe BetaSKIN (PE-RT/Al/ PE-RT) ? oferowane są średnice 14, 16, 18, 20, 26 i 32 mm w zwojach (wybrane średnice dostępne także w peszlu lub izolacji 6 mm),

Rury PEX z warstwą antydyfuzyjną EVOH ? oferowane średnice 16, 18, 20 mm w zwojach.

Czytaj więcej...W złączkach zaprasowywanych stosowanych w SKINSystem zastosowano pierścień VisuControl pozwalający na łatwe i szybkie ocenienie czy połączenie wykonano prawidłowo. Zarówno w przypadku złączki mosiężnej, jak i wykonanej z PPSU, zastosowano specjalną ochronę o-ringu, która minimalizuje ryzyko uszkodzenia elementu uszczelniającego w czasie wprowadzania rury w złączkę. Kolejnym bardzo ważnym atutem tej złączki jest korpus wykonany z cynowanego mosiądzu. Cynowanie zabezpiecza korpus złączki przed korozją, która mogłaby pojawić się przy kontakcie mosiądzu np. z betonem, i pozwala na stosowanie złączek do wody pitnej. Innym elementem złączki doskonale zabezpieczonym przed niekorzystnym wpływem środowiska jest pierścień zaprasowywany, który został wykonany ze stali nierdzewnej. System objęty jest 10-letnią gwarancją (szczegóły u przedstawicieli Comap).

SUDOPress to kolejna gama złączek zaprasowywanych, lecz z przeznaczeniem do instalacji wykonanych z rur miedzianych. Złączki wyposażone są w system Visu-Control. Posiadamy w swojej ofercie złączki do instalacji wody użytkowej i centralnego ogrzewania (SUDOPress), a także złączki do instalacji solarnych (SUDOPress Solar). 

Nowością w ofercie Comap są złączki zaprasowywane do instalacji gazowych (SUDOPress Gas) w zakresie średnic od 15 do 54 mm.

Pozwalają one na istotne zaoszczędzenie czasu potrzebnego na wykonanie połączenia w porównaniu z połączeniami lutowanymi (w instalacjach gazowych lutem twardym). Złaczki do instalacji gazowych, wodnych i solarnych oparte są na tym samym korpusie, różnią się natomiast rodzajem materiału o-ringu uszczelniającego oraz kolorystyką pierścienia Visu-Control. Wszystkie wymienione typy złączek SUDOPress mogą być zaprasowywane szczękami o profilu zaprasowania V.

Nowości rynkowe Afriso

Czytaj więcej...Ciągłe ulepszanie produktów to na rynku instalacyjnym konieczność. Za tym trendem podąża także Afriso, regularnie rozszerzając swoją ofertę o elementy ułatwiające życie instalatorom i zapewniające bezpieczeństwo użytkownikom. Poniżej prezentacja dwóch najnowszych rozwiązań.

Komfortowe rozwiązania firmy Zehnder

Czytaj więcej...Firma Zehnder jest producentem szerokiej gamy dekoracyjnych grzejników łazienkowych i pokojowych, systemów wentylacji komfortowej z rekuperacją oraz systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego.

Falx - nowość od Flamco

Czytaj więcej...Firma Flamco wprowadza Flamco Falx ? zupełnie nowe rozwiązanie w zakresie montażu paneli fotowoltaicznych na dachach płaskich.

Nowość w centralach VTS Ventus

Czytaj więcej...Firma VTS Euroheat wprowadziła do swoich centrali klimatyzacyjno-wentylacyjnych Ventus VS 21-650 nowe rozwiązanie - funkcję nawilżania adiabatycznego. Opcja ta jest dostępna w urządzenia Ventus od 24 czerwca 2013 r.

Nowe akcesoria Hewalex

Czytaj więcej...W lipcu w ofercie Hewalex pojawiły się trzy nowe produkty: zestaw wentylacyjny oraz uchwyt pompy ciepła, a także podstawka do uchwytów rury elastycznej.

Nowość Ekoplastik - Fiber Basalt Plus

Czytaj więcej...Wytrzymałość, odporność na wysoką temperaturę, ciśnienie i korozję, mała rozszerzalność cieplna, szybki i łatwy montaż, dobra cena - czyli poszukiwania rury doskonałej dla instalacji wewnętrznych.

Odkurzacze Santech - nowości w ofercie

Czytaj więcej...Firma Santech wprowadziła do swojej oferty nowości - odkurzacz centralny aeroVac SF15 oraz adapter do montażu gniazd ssawnych w nietypowych płytach montażowych.